E-Ochrona

zmniejszenie kosztów utrzymania ochrony fizycznej

Zarząd Agencji Ochrony SKORPION Sp. z o.o. w Kłodzku wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku a co za tym idzie znacząco zmniejszyć koszty utrzymania ochrony fizycznej proponuje tzw. E-ochronę polegającą na stałej obserwacji przez operatora Centrum Monitoringu zapisu z kamer zainstalowanych na konkretnym obiekcie.

Wykorzystujemy systemy zabezpieczenia technicznego w postaci telewizji dozorowej oraz systemów alarmowych możemy skutecznie, w sposób zdalny, realizować ochronę i zabezpieczyć Państwa nieruchomości. Ponadto, w przypadku zaobserwowania przez Operatora monitoringu niepożądanego zdarzenia, na miejsce wysyłany zostaje Patrol
Interwencyjny.
 • Osiedla mieszkaniowe
 • Domy i mieszkania prywatne
 • Obiekty biurowe
 • Lokale usługowe
 • Obiekty handlowe
 • Zakłady przemysłowe
 • Centra logistyczne
 • Parkingi
 • Szkoły
 • Place zabaw
 • Parki
 • Ulice miast
 • Tereny budowy

Systemy zabezpieczenia technicznego

Całodobowy wizyjny monitoring

Całodobowy
wizyjny monitoring

Kamery IP serii PRO AI FullColor

Kamery IP serii PRO
AI FullColor

Montaż kamer DAHUA

Montaż kamer
DAHUA

Kamery wyposażone w system AI

Kamery wyposażone
w system AI

 • Całodobowy wizyjny monitoring ochranianego Obiektu ze wsparciem grupy interwencyjno- patrolowej ( GI ), która to za każdym razem na zgłoszenie przez operatora monitoringu ma obowiązek udać się niezwłocznie pod wskazany adres celem wykonania czynności sprawdzających – interwencyjnych. Monitoring wizyjny to nowoczesne rozwiązanie ochrony wykorzystujące kamery i system telewizji dozorowej, umożliwiające natychmiastową wizualną weryfikację przyczyn alarmu.Główna idea monitoringu wizyjnego polega na natychmiastowym przekazywaniu obrazów z systemu telewizji dozorowej zainstalowanej w chronionym obiekcie .Sygnały te przekazywane są całodobowo do Centrum Monitorowania Alarmów Agencji Ochrony Skorpion, gdzie podlegają weryfikacji. System eliminuje fałszywe alarmy oraz gwarantuję szybką interwencję grup patrolowych.
 • Kamery IP serii PRO AI FullColor zaprojektowane zostały w oparciu o najnowocześniejsze technologie w systemach przetwarzania obrazu. Wysokiej jakości przetwornik obrazu, wysoka czułość oraz szeroka dynamika daje najwyższej jakości kolorowy obraz także w nocy. 
 • Montaż kamer DAHUA we wcześniej ustalonych miejscach

 • Kamery wyposażone w system AI (ANALIZA OBRAZU)

 • Oprócz standardowych zdarzeń alarmowych (detekcja ruchu, inne) dostępne są zaawansowane funkcję jak:

  1. przekroczenia wirtualnej linii
  2. detekcja intruza
  3. detekcja pojazdu
  4. detekcja twarzy
  5. pojawienie się / zniknięcie obiektu
Systemy zabezpieczenia technicznego

E-ochrona,
dlaczego warto dać jej szansę?

E-ochrona, czyli niższe koszty

E-ochrona to coraz popularniejszy sposób na ochronę ważnych dla nas obiektów. Nie ma się czemu dziwić, za zdalnym monitoringiem przemawia bowiem szereg argumentów.

Monitoring zdalny pozwala również na ograniczenie kosztów związanych z ochroną obiektu. W niektórych przypadkach oszczędności mogą sięgnąć nawet 70% i więcej. Z tego powodu warto rozważyć choćby wstępną wycenę w naszej Agencji Ochrony. Kto wie, być może w łatwy sposób będziemy w stanie zaoszczędzić nasze pieniądze.

​E-ochrona, czyli przewaga nad ochroną fizyczną

Niektórzy obawiają się, że jedynie pracownik ochrony fizycznej będzie mógł zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa nad obiektem. Wydaje im się, że najlepsze zabezpieczenie to stróż patrolujący dany obszar. Rzeczywistość jest jednak inna.

Przede wszystkim pracownik ochrony fizycznej może przebywać jedynie w jednym miejscu jednocześnie, co jest zresztą naturalne. Tymczasem pracownik agencji ochrony przebywający w Centrum Monitoringu Systemów jest w stanie śledzić ruch z wielu obrazów jednocześnie. W przypadku ewentualnego zagrożenia dysponuje więc znacznie lepszym przeglądem sytuacji.

Należy również pamiętać o tym, że e-ochrona to dostęp w miejsca, do których może nie zajrzeć pracownik. Dobrze rozmieszczone kamery mogą zdecydowanie zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Dzięki postępowi technicznemu Agencja Ochrony Skorpion jest w stanie zdecydowanie lepiej i skuteczniej wywiązywać się ze swoich obowiązków.

​E-ochrona, czyli stały nadzór

Istotnym elementem jest również stały nadzór. Monitoring zdalny oferuje możliwość rejestracji obrazów. Mamy więc możliwość dokładnego sprawdzenia tego, co wydarzyło się w danym miejscu. Operator Centrum Monitoringu Systemów dzięki dokładnemu podglądowi wie, jakie środki najlepiej zastosować w konkretnej sytuacji.

W przypadku niepożądanego zdarzenia na miejsce zostaje wysłany Patrol Interwencyjny. Dzięki wcześniejszemu rozpoznaniu wie on, z jakim niebezpieczeństwem przyjdzie mu się mierzyć. Ponadto dzięki komunikacji głosowej operator może sygnalizować, jakie zagrożenie dostrzegł na jednym z ekranów. E-ochrona oferuje więc szeroki wachlarz możliwości, który daje przewagę interweniującym pracownikom agencji ochrony.

Aktualnie nowoczesne systemy obwodowe łączące termowizję z analityką obrazu są znacznie bardziej skuteczne w ochronie posesji lub obiektów wielkopowierzchniowych niż standardowy monitoring zdalny, tudzież fizyczny obchód danej posesji. Zaawansowany monitoring zdalny jest więc przyszłością w dziedzinie ochrony obiektów. Zapewnia nie tylko lepszy poziom kontroli nad danym obszarem, ale pozwala także na możliwości, których nie mogą zaoferować agencje bazujące jedynie na ochronie fizycznej.

Czy e-ochrona jest przyszłością w dziedzinie bezpieczeństwa? Na chwilę obecną wszystko na to wskazuje. XXI wiek oferuje nam możliwości, które nie były wcześniej dostępne. Skoro jednak już pojawiły się na rynku, dlaczego z nich nie skorzystać? Tym bardziej w sytuacji, w której mogą wiązać się z ograniczeniem a nie wzrostem wydatków na ochronę.

Kontakt

Agencja Ochrony „Skorpion” Sp. z o.o. w Kłodzku
Ul. Rodzinna 1 A, 57-300 Kłodzko
Biuro czynne: poniedziałek-piątek 7:30 - 14:30
NIP: 883-13-98-110
MSWiA: ZK-I-L-0130/99
Image

Parking

Ul. Rodzinna 1 A, 57-300 Kłodzko
(wjazd od ul. Spółdzielczej)
Czynny 24h/7